Sayfam Hakkında

Bu sayfayı oluşturmamın arkasındaki en önemli motivasyonu özetleyen aslında çok güzel bir söz var.

Hayatta paylaştıkça çoğalan şeylerden birisi de bilgidir.

İşte bu sayfanın da en önemli amacı bu. Bu sayfa ile birlikte ağırlıklı olarak yazılım olmak ile birlikte çeşitli teknik az da olsa teknik olmayan kişisel gelişim veya diğer konulara ilişkin yazılar paylaşmayı planlıyorum. Yazıların formatı ağırlıklı olarak günlük iletileri şeklinde olacak. Sayfa anlayacağınız üzere WordPress temelli ve bu konuda çok da engin bir tecrübem yok 🙂 Bu sebeple sayfanın arayüzü bir süre bazı değişiklikler geçirebilir.

Kendim bilgisayar mühendisiyim ve uzun süredir yazılım sektöründe çalışmaktayım. Aynı zamanda da akademik olarak ta belirli bir noktaya geldim. Bu bağlamda mezun olduğumdan bu yana akademi ve endüstri çalışmalarını birlikte yürüttüm ve bunun bana kattığı çok şey oldu. İnşallah yazılımlarından birini de bu hususa ayıracağım.

Bu sayfada, bu ve benzeri konular ile birlikte tecrübe sahibi olduğum, öğrenmeyi planladığım veya yeni öğrenmeye başladığım teknoloji, araç ve konulara ilişkin yazılar yazmayı planlıyorum. Bunun ile birlikte yazılım sektöründe çalışmayı planlayan yeni arkadaşlarımıza ve diğer meslektaşlarıma yardımcı olacağını düşündüğüm her türlü naçizane tecrübe ve önerilerimi de paylaşacağım.

Zamanımızda bilgi inanılmaz fazla ve her konuda çok fazla gerekli ve gereksiz bilgi var. Ne yazık ki bu bilgi deryası içerisinde insanlar (ben de tabi ki 🙂 kaybolabiliyor veya çok fazla zaman kaybedebiliyor. Bu sayfayı oluşturmamdaki sebeplerden bir diğeri de bu bilgi deryası içerisinde sizlere ışık tutabilecek ve en azından belirli bir miktarda yol almanıza yardım olacak öz ama yeterli “damıtılmış bilgiler” paylaşmak. Bunu çeşitli yazı dizileri, video veya örnek uygulamalar ile de desteklemeyi planlamaktayım.

Şimdilik aşağıdaki konulara ilişkin yazılar paylaşmayı planlıyorum:

  • Modern C++ ile yazılım geliştirme
  • Oyun geliştirme
  • 2B/3B grafik uygulamaları geliştirme
  • Mobil yazılım geliştirme
  • Yazılım geliştirme araçları
  • Kariyer planlama ve kişisel gelişim
  • Coğrafi Bilgi Sistemi tabanlı yazılım geliştirme ve görselleştirme

Bana herhangi bir konuda ulaşabilir veya soru sorabilirsiniz, içerik konusunda da her türlü öneriye açığım.