C++ Uyumluluk Matrisleri

“C++11 feels like a new language. I write code differently now than I did in C++98. The C++11 code is shorter, simpler, and usually more efficient than what I used to write.”

— Bjarne Stroustrup, creator of C++

Aynı günde iki yazı yazmayalı baya bir vakit olmuştu 🙂 ama fırsatım olmuşken ekleyeyim dedim. Bu sayfa üzerinden ağırlık vereceğim bir diğer konu Modern C++ programlama dili ile yazılım geliştirme olacak.

Modern C++ deyince tabi artık tek bir C++ standardı yok. C++ 11/14/17 halihazırda onaylanarak yayınlandı hatta 2a nın çalışmaları çoktan başladı. Tabi ilk sorulması gereken ben hangi geliştirme aracını kullanacağım ve bunların hangisi bu özelliklerden ne kadarını destekliyor. İşte bu yazım bu sorularınıza şerbet olacak.

Aşağıdaki bağlantıda 10 dan fazla derleyici için C++ 11 den C++ 2a ya kadar olan özelliklerin desteklenme durumları verilmekte.

Derleyici Destekleme Tablosu

Bundan sonraki yazılarımın bir kısmını bu özelliklere ayıracağım.

2 Comments C++ Uyumluluk Matrisleri

    1. yazılımperver

      Geri bildirim için çok teşekkürler. Salt modern C++ yazılarından biraz uzak kaldığımın farkındayım. İnşallah en kısa sürede devam edeceğim, hatta artık C++ 20’ye de bakıyor olabilirizç

      Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.