Video – Hadi DLL’lere Bir Göz Atalım

Evet arkadaşlar uzun zamandır video paylaşmadığımı fark ettim ve bunu DLL’ler ile ilgili bir video ile bozmaya karar verdim. Windows üzerinde yazılım geliştiriyor iseniz bir şekilde DLL’ler ile yolunuz kesişmiştir. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse dinamik/paylaşılabilir kütüphanelerin microsoft dünyasında karşılığına DLL (açılımı Dynamic-link library) diyoruz ve .dll uzantılı dosyalara karşılık geliyor ( Unix benzeri sistemlerde ise .so uzantılı oluyorlar).

Bu video açıkçası benim şu ana kadar DLL’lere ilişkin gördüğüm en güzel anlatımlardan birisi ve Win32 için yazılım geliştiren ister C++ ister .Net her geliştiricinin bence bir kere izlemesinde fayda var. İçeriğine çok girmeyeceğim çünkü yakın zamanda sizler ile çoklu platformlar için paylaşılabilir kütüphane kullanımına ilişkin bir yazı paylaşacağım. Orada buradaki konular değinmeyi planlıyorum.  Ayrıca ilgili sunuma da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Sunum Yansıları
İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.