Khronos Forumları

Open GL ve benzeri teknolojiler ile bir şekilde uğraşıyorsanız, “Khronos” ibaresi size tanıdık gelecektir. Kendiler bir çok açık ve bedava Open GL ve benzeri standartları oluşturan ve yöneten, 2000 yılında kurulan bir grup. Özet olarak aşağıdaki eko sisteme ilişkin standartları yönetiyorlar. Daha detaylı bilgi için kendi sayfalarına bakabilirsiniz:

The Khronos Visual Computing Ecosystem

Önceleri bir kaç farklı forum üzerinden paylaşım yapılsa da, en son bunlar birleştirilerek tek bir forum haline getirildi (ilgili duyuru). Bu tarz forumlar son zamanlarda her ne kadar eskisi kadar aktif olarak kullanılmasa da (keza Khronos da yakında bu platformu Discord ortamına taşıyacağını duyurdu), yine de bu teknolojiler için güzel bir platform. Bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir de, uzun süredir video da paylaşmadım, bir vesile ile karşılaştığım aşağıdaki videoyu sizler paylaşıyorum. Videonun altındaki şu yorum da çok iyi 🙂
“Eğer programlama dili geliştirecek birisini hayal etseydim, bu tip de bir eleman hayal ederdim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.